مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

استفاده از کاغذ دیواری و طراحی جذاب‌تر اتاق غذاخوری

استفاده از کاغذ دیواری و طراحی جذاب‌تر اتاق غذاخوری

تصویر از Discovering Film در Unsplash

اتاق غذاخوری محلی برای صرف ناهار و شام خانوادگی و برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ها است و در حقیقت می‌توان گفت اتاق غذاخوری، اتاقی است که خانواده در کنار هم قرار می‌گیرند. بنابراین این اتاق از اهمیت بالایی برخوردار است و نیازمند یک طراحی خاص و زیبا می‌باشد که استفاده از کاغذ دیواری نیز کمک شایانی به افزایش زیبایی آن می‌کند در اینجا نکاتی مطرح می‌شود که می‌تواند به طراحی هرچه بهتر این اتاق کمک کند.


یک مکان با غذا، دوستان و خانواده:

اتاق غذاخوری محل جمع‌شدن دوستان و خانواده در اطراف میزی مملو از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها و صحبت‌های طولانی مدت است. بنابراین طراحان می‌توانند این اتاق را به‌گونه‌ای هوشمندانه طراحی کنند تا به یک فضای گرم و دوستانه تبدیل شود. در این زمینه می‌توان برای طراحی زیباتر، از نور پردازی مناسب، کاغذ دیواری و غیره استفاده کرد. این نکته را مد نظر داشته باشید از آنجایی که اتاق غذاخوری، فرصتی برای لذت بردن درجمع دوستان و خانواده است، لذا طراحی آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.


اندازه فضای غذاخوری:

در اتاق غذاخوری، حتی اگر ابعاد اتاق کوچک هم باشد، بهتر است از یک میز غذاخوری استفاده شود. ضمن اینکه اندازه میز غذاخوری، باید متناسب با اندازه اتاق تهیه شود تا به هنگام ترک میز، فضای کافی برای راه رفتن وجود داشته باشد. در این راستا چنانچه دیوارپوش شما کاغذ دیواری باشد، می‌توانید از آن در میز غذا خوری استفاده کنید و از این طریق هاهنگی زیبایی ایجاد نمایید.

اساسا اندازه اتاق غذاخوری، با توجه به افراد خانواده در نظر گرفته می‌شود و متنساب با آن، می‌توان میز غذا خوری با 4-6-8 و 12 صندلی تهیه نمود. در عین حال می‌توان با در نظر گرفتن فضای اتاق، میزی با اشکال مختلف مربع، مستطیل، بیضی، چند ضلعی و دایره‌ای خریداری نمود.

به عنوان مثال، اگر اتاق غذاخوری برای ظرفیت 6 نفر در نظرگرفته شده است، حداقل اندازه میز باید "0-'3 * "0-'5 (1500میلی متر در 900 میلی متر) باشد و اندازه صندلی نیز باید "6-'1 * "6-'1 (450 میلی متر در 450 میلی متر) باشد. همچنین به منظور راحتی رفت و آمد، لازم است میزان فضای خالی موجود بین لبه‌های میز و دیوار نیز 3 فوت یا 900 میلی متر باشد.


ایجاد فضایی برای نگهداری وسایل:

در طراحی اتاق غذاخوری باید فضایی را برای نگه‌داری ظروف یا موارد دیگر اختصاص دهید. اما برای چگونگی انتخاب و طراحی این فضا، لازم است در ابتدا با پرسیدن چند سوال، به کاربرد و ویژگی این فضا پی برد:

آیا از این فضا برای نگه‌داری مواد غذایی استفاده می‌کنید؟

آیا می خواهید صرفا یک بوفه مخصوص اتاق غذاخوری باشد؟

آیا این فضا مختص نگه‌داری ظروف است؟

در نهایت با پاسخ دادن به این سوال‌ها، می‌توان در خصوص ابعاد و طراحی این فضا، تصمیم‌گیری درستی داشت. همچنین با ایجاد هماهنگی طرح و رنگ آن با کاغذ دیواری و رنگ دیوار، به زیبایی فضا افزود.


جذاب کردن محیط:

تلاش برای زیباتر کردن فضای غذاخوری مانند اضافه کردن گیلاس در بالای یک کیک است. دکوراسیون این اتاق با عناصر مختلف و طبق سلیقه شخصی، باعث جذاب‌تر شدن اتاق خواهد شد. بنابراین برای زیبا کردن هرچه بهتر اتاق می‌توان از لوسترهای زیبا و آویزان، کاغذ دیواری، آثار هنری، مجسمه، تابلوهای نقاشی و غیره استفاده نمود.


طول عمر طراحی اتاق:

قبل از هر اقدامی، تصمیم بگیرید که طراحی را برای چه مدت زمانی انجام می‌دهید. به عنوان مثال چنانچه طبق برنامه‌ریزی، تا 5 سال آینده قصد تغییر طراحی را ندارید، لازم است که وسایل، کاغذ دیواری و مواد مورد نیاز را متناسب با یک دوره 5 ساله تهیه کنید.

چه میزان هزینه لازم است و چه میزان می‌توانید پرداخت نمایید:

بودجه از مهمترین عوامل موجود در هر کار طراحی می‌باشد. میزان هزینه بر اساس نوع وسایل و تجهیزات مورد نیاز محاسبه می‌گردد. اما از طرفی می‌توان با استفاده از مواد جایگزین، هزینه‌ها را کاهش داد. به عنوان مثال شما قصد دارید از چوب طبیعی برای میز خود استفاده کنید تا یک جلوه‌ زیبا و طبیعی به اتاق خود هدیه کنید. اما چنانچه استفاده از چوب طبیعی باعث افزایش هزینه‌ها شود، به عنوان راه‌حل می‌توان از چوب مصنوعی استفاده کرد یا حتی از وسایل و موادی استفاده کرد که دارای بافت چوب هستند. به عنوان نمونه‌ای دیگر، در بین دیوار پوش‌ها، کاغذ دیواری با داشتن زیبایی منحصر به فرد خود از قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای نیز برخوردار است که می‌تواند گزینه مناسبی در نظر گرفته شود.

تاثیر فرهنگ:

پرده‌ها بخشی از خانه هستند و نمایانگر شیوه زندگی و فرهنگ شما هستند. نوع نگرش و شیوه زندگی تاثیر بسزایی در طراحی منزل و اتاق‌ها دارد. به عنوان مثال در برخی از خانواده‌های هند اغلب از میز و صندلی استفاده نمی‌کنند و برای غذا خوردن بر روی زمین می‌نشینند و ظرف خود را روی میزهای کم ارتفاع قرار می‌دهند. در حقیقت می‌توان گفت انتخاب وسایل، طرح کاغذ دیواری، نوع مبلمان و غیره تماما معرف شخصیت شماست.

نقش و تاثیر مواد مورد استفاده:

مواد مورد استفاده برای طراحی اتاق غذاخوری باید استاندارد باشند. به عنوان مثال چنانچه برای پیشخوان از سنگ مرمر استفاده می‌کنید، دقت کنید که از کیفیت بالا و استانداردی برخوردار باشد تا به راحتی به خود رنگ نگیرد. زیرا بیشتر سنگ‌های مرمر متخلخل و نفوذپذیر هستند و به راحتی رنگ ادویه‌جات، روغن و غذاها را جذب می‌کنند و قابل پاک‌کردن نیز نمی‌باشند. یا به هنگام انتخاب کاغذ دیواری حتما جنس‌های مختلف کاغذ دیواری را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین نوع آن را انتخاب کنید.


ایمنی:

در هنگام طراحی باید امنیت را نیز مد نظر قرار داد. به عنوان مثال جنس برخی از کاغذ دیواری‌ها به گونه‌ای است که نباید در نزدیکی نقاط الکتریکی مورد استفاده قرار گیرند.هچنین باید به لبه‌های میز و صندلی‌ها دقت نمود تا تیز و خدشه دار نباشند تا در هنگام رفت‌وآمد، به افراد آسیب نرسانند.

مضر نبودن مواد مورد استفاده:

موادی که برای طراحی اتاق غذاخوردی مورد استفاده قرار می‌گیرد نباید برای سلامتی مضر باشند. برای نمونه ظروفی که برای نگه‌داری یا سرو غذا در نظرگرفته می‌شود باید با دقت انتخاب شوند و از مواد درجه یک باشند. حتی در این زمینه باید دقت شود که برای تمیز کردن کاغذ دیواری نیز از تمیز کننده مناسبی استفاده شود.

همچنین مواد باید به نحوی انتخاب شوند که مورد پسند همه افراد و کودکان واقع شود. ضمن اینکه چنانچه در خانواده فردی با مشکل جسمی وجود داشته باشد، باید در طراحی‌ها، شرایط و راحتی آن نیز مد نظر قرار گیرد. به این صورت که ارتفاع میز با ابعاد صندلی چرخ‌دار تناسب داشته باشد و فضای اطراف میز به اندازه‌ای باشد که صندلی چرخ‌دار بتواند به راحتی در آن حرکت کند.


اتاق غذا خوری به عنوان محل سرگرمی:

بعد از اتاق نشیمن، دومین فضای مهم در منزل، اتاق غذاخوری است که خانواده‌ها برای سرگرمی‌ از آن استفاده می‌کنند. در واقع در این اتاق از مهمانان پذیرایی می‌شود و مهمانان از مهمان‌نوازی میزبان لذت می‌برند. بنابراین باید این اتاق همیشه برای میزبانی آماده باشد تا مهمانان در آن احساس راحتی کنند. به عنوان یک پیشنهاد، برای افزایش حس راحتی می‌توان از روانشناسی رنگ‌ها برای رنگ دیوار یا کاغذ دیواری استفاده کرد و آنرا به محیطی گرم و صمیمی تبدیل کرد.


در نهایت می‌توان گفت، یک مکان خوب برای غذای خوب، همیشه شادی اعضای خانواده و مهمانان را افزایش می‌دهد. بنابراین با دنبال کردن موارد مطرح‌شده، می‌توان اتاق غذاخوری را به یک مکان پرجنب‌وجوش و لذت‌بخش تبدیل کرد.

لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.