مطلب تازه

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری

چنانچه طرح کاغذ دیواریتان قدیمی شده و حس رضایت بخشی به شما نمی دهد، زمان آن رسیده است تا با نصب یک کاغذ دیواری جدید، تحولی اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در این زمان سوالی که مطرح میشود این است که آیا میتوان کاغذ دیواری جدید را بر روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نمود؟ جواب این سوال مثبت است. در واقع شما میتوانید ماغذ دیواری مد نظر خود را بر روی کاغذ دیواری قدیمی خود نصب نمایید اما باید چند عنصر را مد نظر قرار دهید.

تماس با ما
از نو

تعویض کاغذ دیواری آسیب دیده

تعویض کاغذ دیواری آسیب دیده

مانند دیگر دیوارپوش ها، کاغذ دیواری نیز نیاز به رسیدگی دارد. بنابراین باید با نحوه رسیدگی و تعمیر آن آشنا باشید تا در زمان آسیب دیده شدن یا پاره شدن بتوانید به درستی به آن رسیدگی کنید. در ادامه چگونگی تعمیر کاغذ دیواری آسیب دیده شده را بیان خواهیم کرد.

مرحله اول: یک تکه کاغذ دیواری را ببرید.

در مرحله اول لازم است یک تکه مستطیلی شکل از کاغذ دیواری مورد نظر خود را برش دهید. فقط دقت کنید قسمتی که جدا میکنید باید چند سانت بزرگ تر از منطقه آسیب دیده باشد. برای این کار میتوانید از تکه های باقی مانده از کاغذ دیواری خود که از مرحله نصب باقی مانده است استفاده کنید. اما چنانچه از کاغذ دیواری مورد نظرتان چیزی باقی نمانده است و طرح آن را نیز نمیتوانید تهیه کنید، میتوانید به دنبال مکان هایی باشید که قابل رویت نیستند و مقداری از کاغذ دیواری را جدا کنید. به عنوان مثال مکان هایی ماننده پشت یخچال، داخل کمد یا پشت آینه میتواند گزینه های مناسبی باشد.


مرحله دوم: چسب را آماده کنید

بعد از بریدن قسمت مورد نظر و تطابق طرح، نحوه قرارگیری آن بر روی دیوار را مشخص کنید. حال چنانچه کاغذ دیواری شما از نوع کاغذ دیواری چسبدار باشد، برای آماده سازی کاغذ دیواری لازم است با یک اسفنج مرطوب، آن را مرطوب نمایید. در غیر این صورت برای چسباندن کاغذ دیواری های معمولی، ابتدا چسب مورد نیاز را آماده کنید و در مرحله بعد یک لایه نازک از چسب را برای چسباندن کاغذ اعمال کنید.


مرحله سوم:­ پوشاندن منطقه آسیب دیده.

در این مرحله بعد از آماده سازی کاغذ دیواری، باید محل دقیق قرارگیری دقیق کاغذ را تعیین کنید به صورتی که طرح و الگوی آن به درستی تکمیل گردد. در مرحله بعد، قطعه کاغذ را در محل قرار داده و آن را با فشار به دیوار اعمال میکنید. سپس سه تا پنج دقیقه صبر کنید تا چسب کار خود را انجام دهد و به خوبی به دیوار بچسبد.


مرحله چهارم: ابعاد مد نظر را ببرید.

در نهایت زمانی که اطمینان حاصل کردید که چسب به حدی چسبیده است که امکان حرکت کاغذ دیواری اطمینان وجود دارد، وقت آن است که از یک تیغه یا کاتر تیز مستطیلی از کاغذ دیواری را برش دهید. به صورتی که قسمت آسیب دیده نیز پوشش داده شود. بنابراین در این حالت باید هر دو لایه کاغذ دیواری برش خورده باشند.


بعد از پایان این مرحله، مستطیل تو خالی به وجود آمده را بردارید. سپس با دقت کاغذ دیواری جدید را از کاغذ دیواری آسیب دیده زیرین جدا نمایید.


مرحله پنجم: جدا کردن کاغذ دیواری آسیب دیده.

اکنون از کاتر استفاده کنید و با ظرافت و با در نظر گرفتن خطوط برش بوجود آمده روی کاغذ دیواری قدیمی، به آهستگی آن را بلند کنید. به صورتی که تمام مستطیل برش خورده را از روی دیوار حذف کنید.


مرحله ششم: نصب تکه جدید.

در آخر قطعه کاغذ دیواری را با دقت در محل خود و جای خالی به وجود آمده قرار میدهیم. و با یک اسفنج به آرامی بر روی آن میکشیم تا کاملا به دیوار بچسبد.


لینک مطلب

انصراف
© ۱۴۰۰ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی رویال کینگ، قدرت گرفته از اورمان، تمامی حقوق محفوظ می‌باشد.